The Discworld RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The Discworld RPG

Форумно RPG по Дискъ
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Елинор

Go down 
2 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
The Godmother
Admin
The Godmother


Брой мнения : 250
Join date : 22.04.2011
Age : 33
Местожителство : Discworld

Character sheet
Име: Водещ
Сюжетни Точки: 8

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeВто Сеп 02, 2014 9:25 am

Елинор не видя други немъртви в тълпата, факт, който едва ли беше изненадващ, след впечатленията, коите беше събрала през този ден. За щастие, никой не възразяваше срещу нейното присъствие.
- Хареса ли Ви представлението, госпожице? - някой се опита да привлече вниманието ѝ.
Беше единият от актьорите, този, който бе изгубил битката. Лицето му беше плувнало в пот и гримът му започваше да се размазва на места, мокри кичурчета от къдравата му черна перука лепнеха по челото и врата му. Стойката му беше леко крива, сякаш се опитваше да не отпуска твърде много от тежестта си на единия си крак. Подканващо тръсна реквизитния шлем, който държеше и монетите вътре издрънчаха.
Върнете се в началото Go down
https://thediscworldrpg.bulgarianforum.net
orehovka

orehovka


Брой мнения : 56
Join date : 01.06.2011

Character sheet
Име: Елинор Вдигни-Залозин
Сюжетни Точки: 1

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeВто Сеп 02, 2014 9:34 am

-Боя се, че видях само края, - отвърна тя, но все пак от любезност пусна една дребна монета в шлема. - Значи това наистина е уличен театър. Какво точно разигравахте?
Върнете се в началото Go down
The Godmother
Admin
The Godmother


Брой мнения : 250
Join date : 22.04.2011
Age : 33
Местожителство : Discworld

Character sheet
Име: Водещ
Сюжетни Точки: 8

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeПет Сеп 12, 2014 2:14 pm

- Касапница, госпожице! Девет трупа от началото до края, всичките изиграни от мен и моя брат. Трябва да използваме таланта, който ни е даден, а нашият талант е в умирането. Можем да умираме героично, комично, иронично, тъжно, внезапно, бавно... - актьорът отпусна за момент теглото си и върху другия си крак и направи болезнена гримаса, - или от високо. Жалко, че сте изпуснали началото.
Върнете се в началото Go down
https://thediscworldrpg.bulgarianforum.net
orehovka

orehovka


Брой мнения : 56
Join date : 01.06.2011

Character sheet
Име: Елинор Вдигни-Залозин
Сюжетни Точки: 1

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeПет Сеп 12, 2014 5:03 pm

- Забележителен талант, наистина, - съгласи се тя. - А кой какво коли във вашата ъъъ, пиеса?
Върнете се в началото Go down
The Godmother
Admin
The Godmother


Брой мнения : 250
Join date : 22.04.2011
Age : 33
Местожителство : Discworld

Character sheet
Име: Водещ
Сюжетни Точки: 8

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeСъб Сеп 13, 2014 11:02 am

- Всъщност, избрани моменти от различни пиеси. Убийството на Хервалд от "Неверният", битката на Айвор с трола от "Под моста", финалът от "Обесването на злобинянката" и тъй нататък. Последното, което вероятно и Вие сте видяли, беше дуелът на Фелипе и Алварез от "Една нощ под фонтаните на Генуа".
Актьорът се разсмя и отметна един мокър кичур от лицето си.
- Артистът трябва да познава публиката си. Обикновено повече кръв и по-малко диалог е печеливша комбинация, а сюжетът е без значение. Времената са такива.
Върнете се в началото Go down
https://thediscworldrpg.bulgarianforum.net
orehovka

orehovka


Брой мнения : 56
Join date : 01.06.2011

Character sheet
Име: Елинор Вдигни-Залозин
Сюжетни Точки: 1

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeСъб Сеп 13, 2014 12:45 pm

- Никога ли не сте имали проблеми с... влиятелни хора? Например с кралят или някой негов приближен? Вашето изкуство очевидно вдъхновява масите и при някоя неразумно изтървана реплика... нали разбирате...
Върнете се в началото Go down
The Godmother
Admin
The Godmother


Брой мнения : 250
Join date : 22.04.2011
Age : 33
Местожителство : Discworld

Character sheet
Име: Водещ
Сюжетни Точки: 8

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeНед Сеп 14, 2014 4:37 pm

- Проблеми? Разбира се, че не! - леко разсеяно отвъна мъжът, докато приемаше подхвърлените му от разреждащата се тълпа монети и благодарствено се покланяше ту на ляво, ту на дясно. Изведнъж обаче се смръзна и бавно обърна погледа си отново към Елинор, която почти усети как кръвта се изтегля от лицето му, пребледнявайки под пластовете грим.
- Вие... не сте от Цензурата, нали? Вижте, не знам кой какво Ви е казал, ние играем само пантомима, а и всичките ни представления са съобразени с критериите на Гилдията на критиците...
Върнете се в началото Go down
https://thediscworldrpg.bulgarianforum.net
orehovka

orehovka


Брой мнения : 56
Join date : 01.06.2011

Character sheet
Име: Елинор Вдигни-Залозин
Сюжетни Точки: 1

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeВто Сеп 16, 2014 8:31 am

Тя бързо обмисли евентуалните ползи от това да се окаже от Цензурата, но отхвърли идеята. По тона на актьора личеше, че това е влиятелен орган, което означаваше, че немъртвите имаха шанс да бъдат част от него точно толкова колкото трол да оглави джуджешки клан.
- Всъщност аз съм от вестника, - тя направи опит да се усмихне. - Занимавам се с това да свързвам едни интересни хора с други интересни хора. Имате ли нещо като публична програма или утвърден репертоар, за който човек би могъл да си предвиди време предварително?
Върнете се в началото Go down
The Godmother
Admin
The Godmother


Брой мнения : 250
Join date : 22.04.2011
Age : 33
Местожителство : Discworld

Character sheet
Име: Водещ
Сюжетни Точки: 8

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeПон Сеп 22, 2014 10:35 am

- Всъщност, не възнамерявахме да се задържаме в Анкх-Морпорк, - отвърна актьорът, видимо успокоен. - Не че не оценяваме гостоприемството на прекрасния ви град, но крайната ни цел е Куирм. За наша зла участ и за ваш късмет, добрият верен Опора спешно се нуждаеше от реставрация, а финансите ни са тънко разпределени и без това.
Върнете се в началото Go down
https://thediscworldrpg.bulgarianforum.net
orehovka

orehovka


Брой мнения : 56
Join date : 01.06.2011

Character sheet
Име: Елинор Вдигни-Залозин
Сюжетни Точки: 1

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeПон Сеп 22, 2014 10:48 am

- Какво се е случило на добрият верен Опора, за да опре до анкх-морпоркското гостоприемство? - тя не можа да сдържи една усмивка. - Не са много хората, които биха се възползвали доброволно.
Върнете се в началото Go down
The Godmother
Admin
The Godmother


Брой мнения : 250
Join date : 22.04.2011
Age : 33
Местожителство : Discworld

Character sheet
Име: Водещ
Сюжетни Точки: 8

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeНед Сеп 28, 2014 10:32 am

Актьорът понечи да отговори, но брат му, който се беше приближил, докато разговаряха, го прекъсна:
- А, госпожицата несъмнено се надява да чуе история за приключения и опасности?
- Забележителен талант ще е необходим, за да се придаде приключенски дух на тази конкретна история, - промърмори куцащият.
- Забавен анекдот тогава? Но моят брат е прав, - мъжът взе шлема от другаря си и изсипа съдържанието му в полупълната кадифена кесия, която държеше. - Разказвачът се нуждае от талант, ако не иска да отегчи аудиторията си. Талант ние притежаваме, смея да твърдя, и срещу скромна сума го споделяме с тези, които са готови да го оценят.
При тези думи актьорът стегна връзката на кесията с рязко движение.
- Госпожицата вероятно ще се съгласи, че търговец, който безвъзмездно раздава стоката си, много скоро ще се окаже гол и гладен.
Върнете се в началото Go down
https://thediscworldrpg.bulgarianforum.net
orehovka

orehovka


Брой мнения : 56
Join date : 01.06.2011

Character sheet
Име: Елинор Вдигни-Залозин
Сюжетни Точки: 1

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeПон Сеп 29, 2014 11:23 am

- Вече платих за гледането на представление, от което видях само последната реплика, - мило го осведоми тя. - И честно казано, мисля че това е доста щедро от моя страна. Съжалявам, но няма да платя за нещо, което не съм видяла въобще. Нито пък съм склонна да платя след това, за да науча как конят ви си е загубил подковата или как се е спънал на равно. А и доколкото помня, никой не ви е канил да се намесвате в разговора, особено след като още не сте се представил.
Върнете се в началото Go down
The Godmother
Admin
The Godmother


Брой мнения : 250
Join date : 22.04.2011
Age : 33
Местожителство : Discworld

Character sheet
Име: Водещ
Сюжетни Точки: 8

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeСря Окт 08, 2014 9:25 pm

Актьорът направи префърцунен реверанс.
- Простете, Ваше благородие! Сърдечно благодарим за проявената щедрост! Ако действително смятате, че нашите скромни особи нямат какво повече да Ви предложат, моментално ще Ви освободим от присъствието си!
И при тези думи се обърна и закрачи към голема, който подреждаше дъските от разглобената сцена.
- Реквизитът няма да се подреди сам, Нед! - подвикна през рамо, докато се отдалечаваше.
Нед се усмихна извинително на Елинор и закуцука след брат си.
Върнете се в началото Go down
https://thediscworldrpg.bulgarianforum.net
orehovka

orehovka


Брой мнения : 56
Join date : 01.06.2011

Character sheet
Име: Елинор Вдигни-Залозин
Сюжетни Точки: 1

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeВто Окт 14, 2014 7:36 am

- Тънки сметки - мизерна старост!, - подвикна тя след него една от любимите сентенции на баща си. - И можех да напиша нещо хубаво за вас във вестника!
Не очакваше актьорите изведнъж да открият предимствата на добрата репутация и да се върнат, но все пак искаше поне веднъж през този ден последната дума да е нейна. Тя се огледа. Хората започваха да се разотиват, а Невидимият университет все още я чакаше.
Върнете се в началото Go down
The Godmother
Admin
The Godmother


Брой мнения : 250
Join date : 22.04.2011
Age : 33
Местожителство : Discworld

Character sheet
Име: Водещ
Сюжетни Точки: 8

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeЧет Ное 27, 2014 10:22 am

- Надявам се да обичаш плодова салата, щото Библиотеката е затворена за посетители! - долетя отговор през малкото прозорче, когато Елинор похлопа по портата. Гласът звучеше неприкрито самодоволно. - Заповед от началството.
Върнете се в началото Go down
https://thediscworldrpg.bulgarianforum.net
orehovka

orehovka


Брой мнения : 56
Join date : 01.06.2011

Character sheet
Име: Елинор Вдигни-Залозин
Сюжетни Точки: 1

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeЧет Ное 27, 2014 2:48 pm

- Всъщност не отивам в Библиотеката. И добър ден, - отвърна тя с натрапчиво-любезния тон на човек, който дава последен шанс на събеседника си да осъзнае къде греши. - Ако трябва да навлизам в детайли, отивам тъкмо при началството, в ролята си на представител на лорд Вдигни-Залозин. По повод договора за наем на имението на същия, сключен с Невидимия Университет.
Върнете се в началото Go down
The Godmother
Admin
The Godmother


Брой мнения : 250
Join date : 22.04.2011
Age : 33
Местожителство : Discworld

Character sheet
Име: Водещ
Сюжетни Точки: 8

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeСъб Яну 03, 2015 10:12 am

- О, ъъъ... да. Ами...
Елинор успя да долови звуци от тътрене на крака, тършуване и трескаво прелистване.
- Ъъъ..., имате ли уговорена среща?
- Трябва да я питаш първо за... - намеси се втори глас шепнешком, съпроводен от звуци на мачкаща се хартия.
- Шъш бе, аз ли говоря или ти! Та среща, значи, имате ли?
Върнете се в началото Go down
https://thediscworldrpg.bulgarianforum.net
orehovka

orehovka


Брой мнения : 56
Join date : 01.06.2011

Character sheet
Име: Елинор Вдигни-Залозин
Сюжетни Точки: 1

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeСъб Яну 03, 2015 10:24 am

- Трябва ли да имам? - Елинор започна да се изнервя. Трябва ли ти някой да протака, непременно си вземи магьосник. - Отивам в деловодството. Графикът им едва ли е толкова натоварен.
Върнете се в началото Go down
The Godmother
Admin
The Godmother


Брой мнения : 250
Join date : 22.04.2011
Age : 33
Местожителство : Discworld

Character sheet
Име: Водещ
Сюжетни Точки: 8

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeСъб Яну 03, 2015 11:12 am

- Ами на нас ни е наредено, че трябва да имате среща.
- Питай я де, пише тука...
- Добре бе, ето, питам я! Трябва, значи, също така, да се леге... леги... легитоми... ъъъ...
- Да имате нещо, дето пише коя сте, кой ви праща и тъй нататък, - услужливо се намеси вторият глас.
- Точно тъй.
Върнете се в началото Go down
https://thediscworldrpg.bulgarianforum.net
orehovka

orehovka


Брой мнения : 56
Join date : 01.06.2011

Character sheet
Име: Елинор Вдигни-Залозин
Сюжетни Точки: 1

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeСря Яну 07, 2015 6:11 pm

- Защо трябва да имам нещо, на което пише коя съм? Аз знам коя съм! Ето, стоя пред вас - аз съм Елинор Залозин и идвам да направя справка. Сигурна съм че има разпореждане на Негово Величество кралят на Анкх, което дава право на всички граждани свободно да правят справки в Университета.
Върнете се в началото Go down
The Godmother
Admin
The Godmother


Брой мнения : 250
Join date : 22.04.2011
Age : 33
Местожителство : Discworld

Character sheet
Име: Водещ
Сюжетни Точки: 8

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeСря Яну 07, 2015 6:45 pm

Иззад затворената порта се разнесе смях или по-точно задавено двугласно грухтене.
- Кралят да се разпорежда с Университета? Ти чуваш ли се? Охохо, ще има да разправям вкъщи...
- Затва пък имам тука разпореждане от Архиканцлера на Университета, което ми казва, че като ми дойде някой и се представя от името на граф фон Важна Клечка, трябва да му поискам доказателство! Иначе е кожа от моя гръб, ако се окаже, че сме пуснали не когото трябва!
Върнете се в началото Go down
https://thediscworldrpg.bulgarianforum.net
orehovka

orehovka


Брой мнения : 56
Join date : 01.06.2011

Character sheet
Име: Елинор Вдигни-Залозин
Сюжетни Точки: 1

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeСря Яну 07, 2015 6:55 pm

- Какво толкова? Библиотеката непрекъснато има посетители. Да не би да ги тормозите всичките?
Върнете се в началото Go down
The Godmother
Admin
The Godmother


Брой мнения : 250
Join date : 22.04.2011
Age : 33
Местожителство : Discworld

Character sheet
Име: Водещ
Сюжетни Точки: 8

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeСря Яну 07, 2015 7:05 pm

Грухтенето позатихна.
- Ти каза, че не отиваш там, а искаш да видиш началството. А и да не беше така...
Отново се чуха звуци от шушкащи хартии.
- "С оглед на скорошните събития, Библиотеката е затворена за посетители", - изрецитира стражът.
- И е крайно време, - добави другарят му. - Хич не е редно всеки да си влиза и да рови из ония ми ти магически книги.
Върнете се в началото Go down
https://thediscworldrpg.bulgarianforum.net
orehovka

orehovka


Брой мнения : 56
Join date : 01.06.2011

Character sheet
Име: Елинор Вдигни-Залозин
Сюжетни Точки: 1

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeСря Яну 07, 2015 7:31 pm

Елинор се предаде.
- Как мога тогава да си запша среща при началството?
Върнете се в началото Go down
The Godmother
Admin
The Godmother


Брой мнения : 250
Join date : 22.04.2011
Age : 33
Местожителство : Discworld

Character sheet
Име: Водещ
Сюжетни Точки: 8

Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitimeСря Яну 07, 2015 7:49 pm

- Ми... - отново хартиено шумолене, - трябва да си оставите тука името, адрес за корен-спон... ъ...
- ... за връзка...
- ... за връзка, знам бе! И също цел на посещението и така. Като се отвори свободен час ще те уведомят.
Върнете се в началото Go down
https://thediscworldrpg.bulgarianforum.net
Sponsored content





Елинор - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Елинор   Елинор - Page 3 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Елинор
Върнете се в началото 
Страница 3 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Елинор и Артър

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
The Discworld RPG :: RPG Форуми :: Първи стъпки-
Идете на: